Haber

Denizli’de 2 DEAŞ ve PKK’lı tutuklandı

DENİZLİ’de polisin düzenlediği operasyonda, ülkesi Suriye’deki çatışmalara katılan ve DEAŞ silahlı terör örgütüne üye olduğu belirlenen bir kişi ile üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen bir Türk vatandaşı tutuklandı. sosyal medya hesapları gözaltına alındı. Her iki zanlı da sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Çatışma Şube ekipleri, Türkiye’ye kaçak yollardan giren 32 yaşındaki Suriye uyruklu ‘Ebu Hafz’ kod adlı kişinin Denizli’ye geldiğini tespit etti. HV’nin DEAŞ üyesi olduğunu ve Suriye’de DEAŞ Terör Örgütü üyesi olarak çatışma bölgelerinde faaliyet gösterdiğini belirleyen polis, önceki gün operasyon düzenledi. Operasyonda HV evinde gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen HV tutuklandı.

SOSYAL MEDYADAN TERÖR ÖRGÜTÜNDEN TUTUKLANDI

Polisin terör örgütü PKK’ya yönelik yürüttüğü soruşturmada sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen bir Türk vatandaşı gözaltına alındı. Adı açıklanmayan zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu