Ekonomi

Hayvancılık için destek

ANKARA (İGFA) – Köy Hizmetleri Müdürlüğü, özellikle kırsal mahallelerde otlayan hayvanların temiz su ihtiyacını içme suyu teknesinden (SİVAT) karşılamaya devam ediyor. Mamak ilçesine bağlı Kızılca Mahallesi’nde bulunan 68 yıllık çeşme koruma altına alınarak yanına içme suyu teknesi yerleştirildi.

BÖLGEDEKİ ÖZGÜN VE YABAN HAYVANLARININ SU İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Bölgedeki küçükbaş ve yaban hayvanlarının su kaynaklarına daha kolay ulaşabilmesi için içme suyu yalağı kuruldu.

68 yaşındaki çeşmenin Çanakkale Gazisi olan dedesi tarafından yaptırıldığını belirten Mamak Kızılca Mahallesi sakini Mahmut Çelik, belediyeye şu sözlerle teşekkür etti:

“1955 yılında dedem Gazi Hacı Mehmet Çelik çeşme yaptırmış. Bu zamana kadar 68 yıl içinde burası vahşi hayvanların ve kaplumbağaların yaşam alanı olduğu için eski çeşmeye düşerek öldüler. Bunun önüne geçmek için liderimiz Mansur Bey’in kırsal kalkınmada köylere böyle bir yardımda bulunduğunu duyduk. Başvuru yaptık ve çeşmemiz Mansur Bey Bey tarafından yenilendi. Özellikle yazın 40 dereceyi bulan bu sıcaklıkta hayvanların su ihtiyacının karşılandığı tek yer burası ve başka yer olmadığı için köy halkının hizmetine açılmış. Bundan dolayı çok mutluyuz, değerli liderimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

haber-cavdir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu