Haber

İmamoğlu, İBB Başkanlığı için adaylığını açıkladı

Seçim yenilgisinin ardından CHP’de değişim tartışmasının öncülerinden olan ve ismi CHP Genel Başkanlığı olarak anılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da Türkiye için İstanbul’un önemine vurgu yaparak İstanbul’u tercih etti. İmamoğlu, “İstanbul’u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum” diyerek diğer partilere “Bu başarı için parti ayrımı yapmadan birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Tarafların ötesinde İstanbul ittifakı.”

“CUMHURBAŞKANI DEDİĞİNİ YAPTI”

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İmamoğlu’nun Genel Başkanın dediğini yaptığını belirtti. Haber Global’den Saliha Çolak’ın haberine göre Faik Öztrak, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Birincisi istifalar geldi, MYK değişti, sorumluluk sorumluluktur, süreci biz yürütüyoruz. Başkanın dediğini yaptı. gemiyi her zaman birlikte güvenli bir şekilde limana ulaştıracaktır.”

ÖZGÜR ÖZEL: BU KARARDAN HEPİMİZ MEMNUNUZ

İmamoğlu’nun açıklamalarını değerlendiren CHP Grup Başkanı Özgür Özel, “Ekrem Bey’in kararını çok olumlu karşılıyorum. Bu karara en çok İstanbul halkı sevindi. Ama bu karardan hepimiz memnun kaldık. Bu karar da İstanbul için. Kısa vadede İstanbul için, uzun vadede Türkiye için hayırlı olacak bir karar olarak yorumluyorum.”

HDP TÜRKMEN: BİR SUDA İKİ KEZ YIKANMAZSINIZ

İmamoğlu’nun çağrısını değerlendiren HDP Eş Genel Başkanı Emirali Türkmen, şimdiden ittifaklardan bahsetmenin yanlış olduğunu söyledi. Türkmen, “Geçmiş seçimleri düşündüğünüzde aklınıza şu söz geliyor: ‘Bir suda iki kere yıkanılır mı?’ HDP’nin siyasi çizgisini büyütmek bizim için önemli, bu çizgiye yakın siyasi hatlarla genişletmek birinci önceliğimizdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu