Haber

Muş Valisi İlker Gündüzöz, Jandarma Teşkilatının 184. kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Muş Valisi İlker Gündüzöz, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 184. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Gündüzöz, mesajında, Türk jandarmasının 14 Haziran 1839’dan bu yana yurtta asayiş ve nizamın bozulmaması, milletin emniyet içinde yaşaması için özveriyle gece gündüz çalıştığını bildirdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Jandarma tevazu, fedakarlık ve feragat timsali, vatana, millete ve cumhuriyete her zaman aşk ve sadakatle bağlı bir jandarmadır” sözleriyle jandarmayı en hoş şekilde tarif ettiğini vurgulayan Gündüzöz, şunları kaydetti:

“Gücünü malzemeden ve aziz milletimizden alan Jandarma, eğitimli, vatanseverlik ve misyon bilincini yüreğinde taşıyan, hukuka, adalete, adalete gönülden bağlı mensuplarıyla dost ve düşmana korku salmaya devam etmektedir. insan hakları ve demokratik bedelleri ile modern donanımının yanı sıra, yüce geçmişinde olduğu gibi üzerine düşen onurlu ve şerefli misyonu yerine getireceğine ve her alanda yakalamış olduğu başarı çizgisini daha da yukarılara taşıyacağına inancımız tamdır. bu duygu ve niyetlerle Jandarma Teşkilatımızın 184. kuruluş yıl dönümünü, cennet vatanımız için canını feda eden Jandarma Teşkilatımızın 184. yılını en içten dileklerimizle kutluyoruz. şehitlerimize rahmet, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyor, kahraman jandarmalarımıza ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu