Haber

Son 5 yılda en çok yarış kazanan jokey: Gökhan Kocakaya ABD’ye transfer oldu

Jokey Gökhan Kocakaya’nın kariyerine ABD’de devam edeceği açıklandı. Türkiye Jokey Kulübü’nden yapılan açıklamada, “2006 yılından bu yana Türkiye’de ata binen ve şu ana kadar katıldığı toplam 16 bin 204 yarışın 2 bin 908’ini kazanmayı başaran jokey, 2 bin 204 yarışta ikinci oldu. 512 yarış. 2009 yılında Türk atçılığının en iyi binicisiydi.” “Prestijli Gazi Yarışı’nı Miramis adlı safkanla kazanan Gökhan Kocakaya, birçok değerli yarıştan zaferle ayrılmayı başardı.”

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ Beş yıl üst üste en çok yarış kazanan jokey olmayı başaran Gökhan Kocakaya için yarış programının ardından veda töreni düzenlendi. Pazar günü Veliefendi Hipodromu’ndayız. Veda organizasyonunda Gökhan Kocakaya’ya plaketini TJK Yönetim Kurulu Üyesi Selman Taşbek verdi. TJK Yönetim Kurulu Üyesi Gülnur Gülerce, günün anısına tecrübeli jokeye çiçek takdim etti.

Türkiye Jokey Kulübü’nün internet sitesinden yapılan açıklamada, “Ülkemizde sayısız başarılara imza atarak taçlandırdığı kariyerini ABD’de sürdürecek olan Gökhan Kocakaya’ya bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz. ” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu