Haber

Ataşehir Belediyesi’nden ihalede usulsüzlük iddialarına ilişkin açıklama

Ataşehir Belediyesi’nde ihaleye hile karıştırıldığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında 28 kişinin gözaltına alınmasının ardından Ataşehir Belediyesi açıklama yaptı. Açıklamada, “Belediyemizde yapılan tüm ihaleler başta Sayıştay olmak üzere ilgili merciler tarafından denetlenmiş olup herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmamıştır” denildi.

Ataşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bugün basında yer alan haberlerde Ataşehir Belediyesi’nde yer alan “Milyonlarca liralık yolsuzluk iddiaları” gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu soruşturma evraklarından mobilya ihalelerine ilişkin soruşturma evrakları İçişleri Bakanlığınca daha önce yapılmış olan soruşturma ve soruşturma ve yargılamalar neticesinde Mahkemelerde Soruşturmaya İzin Vermeme ve Beraat kararları ile sonuçlanmıştır.

Soruşturmaya konu olan diğer belge ise Billboard ihalesine ilişkin olup, söz konusu ihale 2013 yılında yapılmış olup, Sayıştay tarafından kontrol edilmiş olup herhangi bir kamu zararına veya mevzuata aykırı bir tespite rastlanmamıştır. . Ayrıca 2022 yılında yapılan şikayet üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından ön soruşturma yapılmıştır. Belgenin soruşturması halen devam etmektedir. Basında “Milyonlarca liralık ihale dolandırıcılığı” olarak geçen bu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Bazı medya kuruluşlarının kasıtlı olarak oluşturmaya çalıştığı algıya rağmen, milyonlarca liralık ihaleyle ilgili değil, sadece 55 bin liralık Billboard ihalesiyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtmek isteriz.

Tüm kamuoyu bilmeli ki; Belediyemizde yapılan tüm ihaleler başta Sayıştay olmak üzere ilgili merciler tarafından denetlenmiş ve herhangi bir usulsüzlüğe rastlanmamıştır.

Konu ile ilgili Belediye yetkililerinin sözlerine istinaden emniyette süreç süreçleri devam etmektedir.

Yakın gelecekte tüm kamuoyu gerçeği göreceğinden, konuşmaya konu belgelerde rastgele bir usulsüzlük olmadığı Aziz Türk Adaleti huzurunda ispat edilecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu