Haber

Demirtaş, Paris’teki saldırının ardından Macron’u etiketledi ve paylaştı

Fransa’nın başkenti Paris’te kanlı gece yaşandı. Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınında 69 yaşındaki bir kişinin düzenlediği silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı. Saldırgan olayın ardından polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

DEMİRTAŞ’TAN TÜRKÇE VE FRANSIZCA AÇIKLAMA

Türkiye’de de geniş yankı uyandıran olaya cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tepki gösterdi. Twitter hesabından hem Türkçe hem de Fransızca açıklamalarda bulunan Demirtaş, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u etiketlediği paylaşımında olayı kınadığını belirtti.

“SALDIRIYI GÜÇLENDİRMEK FRANSA YETKİLİLERİNİN SORUMLULUĞUNDADIR”

Demirtaş, şu ifadeleri kullandı: “Paris Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’ne yapılan saldırıyı kınıyorum. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve halkımıza başsağlığı, yaralılara şifalar diliyorum. Bu Fransız makamlarının sorumluluğundadır.” saldırının tüm yönlerini ortaya çıkarmak için. Takip edeceğiz. @EmmanuelMacron”

İLK KAZA DEĞİL: GÖÇMEN KAMPINA DA SALDIRI OLDU

Saldırgan hakkında dikkat çekici bir iddia ortaya atıldı. Şahsın Fransız makamlarının tanıdığı bir isim olduğu ve 1 yıl önce bir mülteci kampına saldırdığı öne sürüldü.

PARİS SALDIRIDAN SONRA KARIŞTI

Olayın ardından PKK yanlısı bir terör grubu çevredeki polise saldırarak sokaktaki araç ve dükkanlara zarar verdi. Polis saldırganlara göz yaşartıcı gazla karşılık verdi. Olaylar sırasında PKK terör örgütünü simgeleyen flamalar taşındığı da görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu