Haber

Mersin’de Plastik Fabrikasında Yangın: 3 Kişi Dumandan Etkilendi, 2 Kişi Yaralandı

Mersin’in Tarsus ilçesinde bir plastik fabrikasında çıkan yangın, çok sayıda itfaiye, TOMA ve Arazöz araçlarının müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangında 3 kişi dumandan etkilendi, 2 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Gazipaşa Mahallesi’ndeki bir plastik fabrikasının hammadde bölümünde akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler bir anda tüm fabrikayı sardı. Haber verilmesi üzerine Mersin Büyükşehir Belediyesi, Tarsus Belediyesi itfaiye ekipleri, Topluma Yönelik Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) ve Orman Müdürlüğü’ne ait suluklar bölgeye sevk edildi. Bölgeye ulaşan itfaiye, TOMA ve fıskiyeler yangına müdahale etti. Adana’dan itfaiye ve AFAD’ın yardıma geldiği yangın, yaklaşık 2 saat süren itfaiye ekiplerinin müdahalesinin ardından kontrol altına alındı.

Yangında 2 itfaiye eri dumandan 3 kişi etkilenirken 2 kişi de ayaklarından yaralandı. Olay yerinde hazır bekletilen sağlık ekipleri müdahale ederek dumandan etkilenip yaralanan toplam 5 kişiyi hastaneye kaldırdı.

Yangının tamamen söndürülmesinin ardından soğutma çalışmasına başlanılacağı bildirildi. – MERSİN

sarigolajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu