Teknoloji

Twitter’ın Notlar Özelliği Dünya Çapında Kullanıma Sunuldu

Twitter, 2022 yılı boyunca pek çok yeni özelliği kullanıma sunarak, yıllardır geliştirmek istediği ancak bir türlü getiremediği özellikleri arka arkaya yayınlamaya başlamıştı. Elon Musk’ın platformu satın almasıyla bu özelliklerin bir kısmı rafa kalkmış olsa da, 2021’den beri geliştirildi“Notlar” özelliği bunlardan biri değil.

Geçtiğimiz aylarda Twitter tarafından tanıtılan Notlar özelliği, uzun kullanıcı metinleri Sel yerine daha kompakt bir şekilde paylaşım yapmanızı sağlar. . Yaklaşık 5 aydır büyük bir kapanma ile test edilen bu özellik, bugün itibariyle mevcut.

Twitter artık blog sitelerine rakip olabilir

Platformun başlangıcından bu yana en büyük sorunlardan biri, kullanıcıların uzun metinleri modüller halinde kesmek zorunda kalmasıydı. Bu sorunu çözmek için birçok 3. parti yazılım ve web sitesi geliştirilmiş olsa da platform içerisinde bu soruna bir çözüm bulunamadı. Ama önce 2021’de Kuş gözlemciliği adıyla tanıtılan bu özellik, kullanıcıların “yazılarını” bambaşka bir sekmede paylaşmalarına olanak sağlıyor. Özelliği kullanmak için notlar kısmına tıkladığınızda takip ettiğiniz kullanıcıların notlarını göreceksiniz. Ek olarak, Kendi yazılarınızı da burada paylaşabilirsiniz..

Özellikle takipçisi yüksek olan birçok hesap blog sitelerinde yazılarını paylaşıyor ve takipçilerini bu blog sayfasına yönlendiriyordu. Twitter kullanıcıları artık bu yazıları uygulamadan çıkmadan okuyabilecekler. bu da Birçok amatör blogu zor durumda bırakmak üzere.duruyor.

Bugün itibarıyla tüm Twitter kullanıcılarının kullanımına sunulan Notlar özelliği kademeli olarak dağıtılacak. Özellik, ilerleyen dönemlerde ülkemizdeki kullanıcıların da kullanımına sunulacak. 1 ay sonra gelmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu